Jestem Lekarzem Specjalistą w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. Absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Laureatką ( II miejsce ) prestiżowego konkursu na NAJLEPSZEGO DERMATOLOGA w Wielkopolsce „Hipokrates 2016” organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Głos Wielkopolski. Umiejętności zawodowe doskonaliłam pracując w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Klinicznym im H. Święcickiego w Poznaniu oraz na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.

Specjalizuje się w szerokim zakresie chorób dermatologicznych dorosłych i dzieci, chorobami alergicznymi skóry oraz szeroką diagnostyką znamion skóry z wykorzystaniem najnowszej generacji wideodermatoskopu FotoFinder ATBM Master.

Zajmuje się również medycyną estetyczną, skupiając się w szczególności na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentów. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Prowadziłam zajęcia ze studentami w zakresie dermatologii w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging od 2008 r.

Wśród najczęstszych chorób dermatologicznych, którymi się zajmuję, można wymienić:

 • Choroby o podłożu łojotokowym – trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, trądzik wieku dorosłego, łojotokowe zapalenie skóry
 • choroby alergiczne – atopowe zapalenie skóry, wyprysk, pokrzywka
 • choroby o podłożu wirusowym – opryszczka, brodawki wirusowe, ospa, półpasiec
 • schorzenia grzybicze – grzybica skóry, paznokci, włosów
 • choroby bakteryjne – liszajec zakaźny, borelioza, czyrak
 • choroby pasożytnicze – świerzb, wszawica
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • łysienie
 • choroby przenoszone drogą płciową
 • oraz inne schorzenia o podłożu immunologicznym i alergologicznym

Mam przyjemność być jednym z kilku w Polsce specjalistów dermatologii-wenerologii z europejskim egzaminem specjalizacyjnym (UEMS-EBDV) oraz dyplomowanym specjalistą z zakresu dermatoskopii (Dermoscopy Diploma of Excellence, Professional Certificate of Dermoscopy, Advanced Certificate of Dermoscopy, Professional Diploma of Dermoscopy). W ramach edukacji dla dermatologów i onkologów założyłem Polską Grupę Dermatoskopową. Od 2019 byłem wielokrotnie wykładowcą polskich i międzynarodowych wydarzeń naukowych oraz kierownikiem naukowym kursów z zakresu dermatoskopii. W 2021 zostałem wybrany do Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Dermoskopowego, zrzeszającego ponad 20.000 lekarzy ze 168 krajów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem jako lekarz i wykładowca uniwersytecki przez lata pracy w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu oraz na licznych stażach zagranicznych i warsztatach, w tym z zakresu dermatoonkologii i dermatoskopii. W 2015r. obroniłem z wyróżnieniem rozprawę doktorską na temat raków podstawnokomórkowych skóry. Od 2017r. jestem związany z Poradnią Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii, gdzie zajmuję się kwalifikacją pacjentów do zabiegów chirurgicznych oraz chirurgicznym usuwaniem zmian nowotworowych (czerniaki, raki skóry i inne). Do obszarów mojego szczególnego zainteresowania należą nowotwory i choroby zapalne skóry, dermatoskopia, zastosowanie metod uczenia maszynowego/sztucznej inteligencji we wczesnej diagnostyce nowotworów skóry. Owocem współpracy z FotoFinder Systems (Bad Birnbach, Niemcy) jest zainstalowanie urządzenia ATBM Master do mapowania ciała w Centrum Medycznym Zwierzyniecka. Ponadto uczestniczę w pracach badawczo-rozwojowych HEINE Optotechnik (Gilching, Niemcy) i Melanoscan (Samford, USA).

W 2018r., jako stypendysta Europejskiego Towarzystwa Dermatoonkologii (EADO), odbyłem 3-miesięczne szkolenie w Klinice Dermatologii w Trieście u prof. I. Zalaudek, przewodniczącej IDS, wybitnej światowej ekspertki z zakresu dermatoskopii. W tym samym roku odbyłem staż z zakresu terapii fotodynamicznej u prof. S. Calvieri/dr C. Cantisani w Klinice Dermatologii Polikliniki Umberto I Rzymskiego Uniwersytetu „La Sapienza”. W 2017r. odbyłem wizyty studyjne w szkockich klinikach dermatologii w Queen Elizabeth University Hospital (Glasgow), Royal Hospital for Children (Glasgow), Royal Infirmary of Edinburgh (Edinburgh) oraz Royal Aberdeen Children’s Hospital (Aberdeen, Szkocja). W 2015r. odbyłem staż z zakresu chirurgii skóry w Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurichu (Szwajcaria) u prof. J. Hafnera i S. Läuchliego, światowych autorytetów w zakresie chirurgii mikrograficznej Mohsa i leczenia ran, a także szkolenie Skandynawskiego Towarzystwa Dermatologicznego z chirurgii skóry na Uniwersytecie w Kopenhadze u prof. J. Paoliego, R. Gniadeckiego, G. Jemeca (Dania).

Mój dorobek naukowy to ponad 140 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu dermatologii i onkologii, w tym 12 rozdziałów w polskich i zagranicznych podręcznikach specjalistycznych oraz redakcja jednego anglojęzycznego podręcznika specjalistycznego. Jestem recenzentem i członkiem paneli redakcyjnych medycznych czasopism naukowych. Należę do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Amerykańskiej Grupy Mikroskopii Konfokalnej, Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii, Europejskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem, Nowojorskiej Akademii Nauk, Europejskiego Towarzystwa Dermatoonkologii, Międzynarodowego Towarzystwa Dermoskopowego oraz Skin Cancer Institute.

Jestem laureatem I miejsca w międzynarodowym konkursie dermatoskopowym (Dermoscopy Excellence International Masterclass, Rzym, Włochy, 2018) oraz stypendystą Europejskiego Towarzystwa Dermatoonkologii (Triest, Włochy, 2018), Brytyjskiego Towarzystwa Dermatologii Dziecięcej (Glasgow, Szkocja/Zjednoczone Królestwo, 2018), Szkockiego Towarzystwa Dermatologicznego (Stirling, Szkocja/Zjednoczone Królestwo 2017), Euroderm Excellence Grant (Nicea, Francja, 2015), Francuskiego Towarzystwa Dermatologicznego (Paryż, Francja, 2015), stypendium im. Michaela Hornsteina Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenereologii (Walencja, Hiszpania, 2015), stypendium doktorskiego dla pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2015) oraz laureatem nagród krajowych: wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę eksperymentalną (III Zjazd Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2015), pierwsza nagroda w sesji posterowej (XXX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2012), pierwsza nagroda w sesji Dermatologii i Wenerologii (9th International Congress of Young Medical Scientists, 2009).

Dyplom lekarza uzyskałam na Wydziale Lekarskim I Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku przez 7 lat pracowałam w Oddziale Chirurgii Ogólnej 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu. W 2014 roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. Będąc starszym asystentem kontynuowałam pracę w Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im.Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu, gdzie uczestniczyłam w procedurach pobierania i przeszczepiania narządów, a następnie w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.  Obecnie pracuję w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Umiejętności manualne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy zaowocowały skierowaniem swoich zainteresowań zawodowych na obszar medycyny estetycznej. Przebyte szkolenie z dziedziny medycyny estetycznej pozwala na wprawne stosowanie technik upiększania twarzy i ciała – iniekcje toksyny botulinowej w leczeniu zmarszczek mimicznych i nadpotliwości, wypełniacze z kwasu hialuronowego (miękki lifting, likwidacja zmarszczek, bruzd, wypełnianie ust i policzków), mezoterapia, lipoliza iniekcyjna, skleroterapia, nici liftingujące typu PDO, zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Co więcej- ze względu na posiadaną specjalizację, kwalifikuję pacjentów do zabiegów chirurgicznych (przepukliny brzuszne, kamica pęcherzyka żółciowego, żylaki kończyn dolnych) oraz wykonuję drobne zabiegi chirurgiczne (usuwanie zmian skórnych w ramach profilaktyki nowotworowej). Podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo kursach oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych

Leczone choroby

 • kamica żółciowa
 • żylaki kończyn dolnych
 • znamiona, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki, wrastające paznokcie, blizny
 • przepukliny brzuszne, pachwinowe, pępkowe
 • operacyjne leczenie schorzeń tarczycy (po ukończonej diagnostyce endokrynologicznej)

 

Zakres wykonywanych operacji:

 • operacje usunięcia guzków tkanki podskórnej i skóry (zmiany barwnikowe, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki ), plastyka wału paznokciowego
 • zabiegi z zakresu medycyny estetycznej :Mezoterapia igłowa ( nawilżanie twarzy, dekoldu, szyi, dłoni i innych okolic ciała )
  Mezoterapia okolic oczu

Rewitalizacja skóry laserem NeoSkin poprzedzona mezoterapią z zastosowaniem aminokwasów  kwasu hialuronowego
Lifting skóry- nici PDO
Toksyna Botulinowa- likwidacja zmarszczek mimicznych (zmarszczki wokół oczu, zmarszczki podłużne czoła, zmarszczki poprzeczne czoła, opadające kąciki ust), leczenie nadpotliwości (ręce, stopy, pachy)
Modelowanie i nawilżanie ust

 • operacje usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową i klasyczną
 • operacje przepuklin brzusznych, pępkowych i pachwinowych z wszczepieniem siatek
 • operacje żylaków metodą klasyczną,
 • skleroterapia żylaków
 • operacje usunięcia częściowego i całkowitego tarczycy
 • operacje usunięcia wyrostka robaczkowego laparoskopowo i klasycznie
 • operacje brzuszne na jelicie grubym
 • operacje żylaków odbytu, szczelin odbytu, torbieli pilonidalnych

lek. med. Magdalena Łabędzka

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego i Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wydziału Prawa i Administracji (kierunek prawo) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ukończyłam specjalizację z Psychiatrii w ramach rezydentury na Oddziale Kobiecym w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Poznaniu. Aktualnie odbywam w szkolenie specjalizacyjne z seksuologii w Instytucie Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie.
Pracuje jako konsultant psychiatra na oddziałach somatycznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu oraz jako psychiatra Poradni Zdrowia Psychicznego. Świadczę także usługi biegłego psychiatry dla sądów powszechnych i Prokuratury.

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Lekarski I
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji.

Znajomość języków

Angielski

Leczone choroby

  • zaburzenia emocjonalne
  • zaburzenia lękowe
  • zaburzenia seksualne
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia odżywiania
  • zaburzenia osobowości
  • zaburzenia pamięci
  • psychoza
  • zaburzenia psychosomatyczne
  • DEPRESJA
  • choroba afektywna dwubiegunowa
  • uzależnienie
  • uzależnienie od seksu
  • uzależnienia od hazardu
  • narkomania
  • alkoholizm
  • anoreksja
  • bulimia
  • DDA – dorosłe dzieci alkoholików
  • trauma

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego i Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wydziału Prawa i Administracji (kierunek prawo) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Ukończyłam specjalizację w ramach rezydentury na Oddziale Kobiecym w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Poznaniu. Aktualnie odbywam w szkolenie specjalizacyjne z seksuologii w Instytucie Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie.
Pracuje jako konsultant psychiatra na oddziałach somatycznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu oraz jako psychiatra Poradni Zdrowia Psychicznego. Świadczę także usługi biegłego psychiatry dla sądów powszechnych i Prokuratury.

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Lekarski I
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji.

Znajomość języków

Angielski

Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej zdobyła na oddziale chirurgii ogólnej i gastroentrologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

dr Katarzyna Sosnowska-Brudło to lekarz, który do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Jej szeroki zakres wiedzy w dziedzinie chirurgii oraz medycyny estetycznej pozwala na dobranie odpowiedniej metody leczenia do danego problemu. Zastosowanie wysokiej jakości produktów oraz niebywale utalentowana ręka Pani doktor zapewnia zadowolenie oraz satysfakcję z osiągniętego efektu. Dzięki stałemu rozwojowi oraz udziału w kursach, kongresach i szkoleniach z dziedziny medycyny estetycznej Pani doktor zaskakuje nas coraz to bardziej innowacyjnymi metodami zabiegowymi.

Zakres wykonywanych zabiegów chirurgicznych

 • usuwanie znamion, tłuszczaków, kaszaków i innych zmian skórnych
 • pobieranie wycinków do badań histopatologicznych
 • usuwanie wrastających paznokci
 • nacięcia i drenaż ropni
 • zmiany opatrunków
 • konsultacje chirurgiczne
 • diagnozowanie i leczenie chorób przewodu pokarmowego
 • leczenie otwartych ran, owrzodzeń, ran ostrych i przewlekłych
 • leczenie stopy cukrzycowej
Specjalista dermatologii i wenerologii.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Umiejętności zawodowe doskonaliłam m.in. pracując w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Posiadam specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii, jestem autorką licznych publikacji naukowych i współautorką podręczników o problematyce chorób skóry. Pełniłam również funkcję wykładowcy i koordynatora zajęć na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia i Urody oraz na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego.  Uczestniczę  w cyklicznych sympozjach naukowo-szkoleniowych. Śledzę najnowsze doniesienia naukowe z dziedziny dermatologii i wenerologii. Szeroki zakres zainteresowań zawodowych skutkuje precyzją w ustaleniu kierunku efektywnego leczenia. Wolny czas spędzam z rodziną, uwielbiam jeździć na nartach i czytać dobre książki.

ZAKRES USŁUG:

Diagnozowanie i leczenie chorób skóry u dzieci i dorosłych.
Trychologia
Dermatoskopia
Wideodermatoskopia

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a aktualnie odbywam specjalizację z dermatologii i wenerologii na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Jestem członkiem zarządu Polskiej Grupy Dermatoskopowej, a także członkiem European Academy of Dermatology & Venereology (EADV), International Dermoscopy Society (IDS) I European Association of Dermatooncology (EADO). W swojej pracy szczególnie interesuje mnie dermatoskopia i wczesne wykrywanie nowotworów skóry. Zajmuje się także leczeniem trądziku, łuszczycy, chorób zapalnych skóry, bielactwa i innych chorób dermatologicznych. Ukończyłam wiele kursów z tej dziedziny, m.in. Professional Certificate of Dermoscopy czy Advanced Certificate of Dermoscopy. Udało mi się zdobyć nagrody w różnych konkursach związanych z dermatoskopią np. 2 miejsce podczas Fotofinder AI Challenge (październik 2021) czy 1 miejsce w quizie podczas konferencji dla Polskich/Litewskich/Estońskich dermatologów organizowanych przez La Roche Posay (maj 2021). Jestem autorem publikacji naukowych w dziedzinie dermatologii i wenerologii, również w czasopismach z Impact Factor. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas konferencji w kraju i za granicą.

 

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na wydziale lekarskim.
Szkolenia specjalizacyjne z Onkologii klinicznej odbyłam w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego, w którym obecnie pracuje.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.
Ukończyłam wiele szkolenia z zakresu oceny dermatoskopowej znamion przy użyciu nowoczesnych videodermatoskopów.
Uczestniczę w profilaktycznych akcjach społecznych w kierunku czerniaka skóry.

Jestem specjalistą internistą i kardiologiem. Moje doświadczenie to wieloletnia praktyka kliniczna.
Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu wielu różnych schorzeń serca.

Na co dzień pracuję w II Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Współpracuję również z prywatnym szpitalem w Anglii, biegle władam językiem angielskim.

Dysponuję wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym – ECHO serca, EKG, który zapewnia dokładną diagnozę i szybkie leczenie chorób, takich jak:

 • Nadciśnienie tętnicze
 • Choroba wieńcowa
 • Arytmia
 • Niewydolność serca
 • Zaburzenia rytmu serca
 • Choroba niedokrwienna serca
 • Choroby serca
 • Wady serca
 • Zawał serca
 • i inne

Jestem Specjalistą w dziedzinie Endokrynologii i Diabetologii.

Adiunktem i Starszym Asystentem w Klinice Chorób Wewnęrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu.

Zaintersowania zawodowe: choroby tarczycy, choroby metaboliczne, diagnostyka i leczenie otyłości, cukrzyca, choroby związane z insulinoopornością.

Jestem czynną uczestniczką zjazdów krajowych i międzynarodowych z dziedziny endokrynologii i diabetologii.

Autorką wielu publikacji naukowych dotyczących tematu diabetologii i endokrynologii.

Współredaktorką blogów i ston internetowych poświęconych edukacji osób z cukrzycą i otyłością.

Członkiem w towarzystwach naukowych:

-Polskie Towarzystwo Diabetologiczne,

-Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne,

-Europejskie Towarzystwo Endokrynologiczne.

2014- uzyskanie tytułu specalisty endokrynologii

2011-2014- szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie endokrynologii

2009- obrana pracy doktorskiej

2010- uzyskanie tytułu spacjalisty chorób wewnętrznych

2004-2009- lekarz rezydent w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Pozaniu

2003-2004- asytent w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

2002-2003- staż podyplomowy

Jestem Asystentem w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu ul. Polna. Ukończyłem Wydział Lekarski I Uniwersytetu Medycznego z Poznaniu. W 2015 roku obroniłem pracę doktorską. W 2017 roku uzyskałem tytuł specjalisty z Położnictwa i Ginekologii. Interesuje się ginekologią operacyjną, a w szczególności technikami małoinwazyjnymi. Świadczę pełną gamę usług z zakresu położnictwa i ginekologii: diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania, prowadzenie ciąży, diagnostyka USG sutka, diagnostyka i leczenie zakażeń narządu rodnego, leczenie operacyjne w ginekologii, techniki małoinwazyjne (laparoskopia, histeroskopia), leczenie nietrzymania moczu u kobiet, operacje drogą pochwową.

1) Wykształcenie
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – Wydział Lekarski I (rok ukończenia: 2009)

Doświadczenie
Od 2011 zatrudniony na stanowisku asystenta w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka – Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu
2011-2014 doktorant w Katedrze Zdrowia Matki i Dziecka – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
od 2016 – asystent w Katedrze Zdrowia Matki i Dziecka – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Osiągnięcia zawodowe
2017 – Specjalizacja z Położnictwa i Ginekologii
2015 – Doktorat – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
2015 – Doktorat – Uniwersytet Erlangen

Zakres zainteresowań
Ginekologia operacyjna
Techniki małoinwazyjne w ginekologii
Położnictwo
Zaburzenia statyki narządu rodnego
Nietrzymanie moczu

Zakres konsultacji
Ginekologia
Położnictwo
USG piersi

Kursy i staże
Histerektomia laparoskopowa krok po kroku – 2017
Terapia podciśnieniowa ran – 2014
Echokardiografia płodowa – 2011
Diagnostyka ultrasonograficzna wad serca i gruczołu sutkowego – 2011
Nowoczesne ultrasonograficzne techniki obrazowania w położnictwie i neonatologii – 2010

Publikacje
a. Autorzy: Anna Dera-Szymanowska, Adam Malinger, Mateusz Madejczyk, Krzysztof Szymanowski, Grzegorz H. Bręborowicz, Tomasz Opala.
Tytuł: Recurrent fetal complex ovarian cysts with rupture followed by simple cyst in the neonatal period with no adverse sequelae.
Czasopismo: J. Matern. Fetal Neonatal Med.
Szczegóły: 2016 : Vol. 29, nr 2, s. 328-330.
b. Autorzy: Beata Pięta, Adam Malinger, Tomasz Opala.
Tytuł: Risk assessment for breast cancer.
Czasopismo: Eur. J. Cancer Prev.
Szczegóły: 2015 : Vol. 24, nr 6, s. 543-544, bibliogr.
c. Autorzy: Paweł Rzymski, Maciej Wilczak, Adam Malinger, Anna Włoszczak-Szubzda, Mirosław Jerzy Jarosz, Tomasz Opala.
Tytuł: The interaction between menstrual cycle, Tumour Necrosis Factor alpha receptors and sex hormones in healthy non-obese women – results from an observational study.
Czasopismo: Ann. Agric. Environ. Med.
Szczegóły: 2014 : Vol. 21, nr 3, s. 571-575, tab. bibliogr. abstr.
d. Autorzy: Karolina Chmaj-Wierzchowska, Małgorzata Kampioni, Maciej Wilczak, Adam Malinger, Tomasz Opala.
Tytuł: Immunologiczna czy zapalna etiologia endometriozy i torbieli endometrialnych – przegląd piśmiennictwa.
Tytuł angielski: Immunological or inflammatory etiopathogenesis of endometriosis and endometrial cysts – review literature.
Czasopismo: Pol. Prz. Nauk Zdr.
Szczegóły: 2012, nr 2 (30), s. 171-175, bibliogr. streszcz. summ.

Wykonywane badania
a. USG dopochwowe i przezbrzuszne
b. USG piersi
c. USG w ciąży
d. Histerosalpingografia (HSG)
e. Badanie ginekologiczne
f. Laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
g. Diagnostyka HPV i zmian patologicznych szyjki macicy
h. Diagnostyka chorób przenoszonych drogą płciową

Leczone choroby
a. Zaburzenia miesiączkowania
b. PCOS
c. Trądzik, hirsutyzm, wirylizacja
d. Hiperprolaktynemia
e. Endometrioza
f. Niepłodność
g. Mięśniaki macicy
h. Guzy i torbiele jajników
i. Nietrzymanie moczu
j. Wypadanie narządu rodnego
k. Menopauza
l. Kłykciny kończyste
m. Zakażenie HPV
n. Choroby przenoszone drogą płciową
o. Prowadzenie ciąży

Wykonywane zabiegi
a. Łyżeczkowanie ścian jamy macicy
b. Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna
c. Laparoskopia diagnostyczna
d. Laparoskopia operacyjna: guzy jajników, mięśniaki macicy
e. Histerosalpingografia (HSG)
f. Hysterektomia drogą brzuszną
g. Hysterektomia drogą pochwową
h. Hysterektomia laparoskopowa
i. Plastyka pochwy
j. Operacje plastyczne z użyciem siatek
k. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu (TOT)
l. Konizacja szyjki macicy
m. Biopsja szyjki macicy

Dominika

Jestem studentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Studiuję na wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii (kierunek scenografia). Moje zainteresowania to rysunek, malarstwo, rzeźba, fotografia, projektowanie i aranżacja wnętrz, teatr, poznawanie obcych kultur, historia sztuki, psychologia. Przyszłość wiążę z edukacją, nauczaniem i pracą z ludźmi.

Swoje umiejętności w obsłudze klientów, pacjentów zdobywałam w wielu placówkach. Dbam o organizację pracy oraz komfort naszych pacjentów. Staram się rozwiązać wszelkie niedogodności oraz stworzyć przyjazną atmosferę.