Jestem Specjalistą Dermatologiem i Wenerologiem. Szkolenie specjalizacyjne odbywałam na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz w Katedrze i Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie aktualnie pracuję jako starszy asystent. Prowadzę również zajęcia ze studentami różnych wydziałów jako wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jestem członkiem zarządu Polskiej Grupy Dermatoskopowej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), European Academy of Dermatology & Venereology (EADV), International Dermoscopy Society (IDS) I European Association of Dermatooncology (EADO).

W mojej pracy szczególnie interesuje mnie dermatoskopia i wczesne wykrywanie nowotworów skóry. Ukończyłam wiele kursów z tej dziedziny, Professional Certificate of Dermoscopy, Advanced Certificate of Dermoscopy, Professional Diploma of Dermoscopy, Dermoscopy Diploma of Excellence. Zajmuje się także leczeniem trądziku, łuszczycy, chorób zapalnych skóry, bielactwa i innych chorób dermatologicznych.
Zdobywam nagrody w różnych konkursach związanych z dermatoskopią i badaniem znamion: 1 miejsce w quizie podczas konferencji dla Polskich/Litewskich/Estońskich dermatologów organizowanych przez La Roche Posay (maj 2021), 1 miejsce podczas Dermoscopy Excellence 2022 w Rzymie, 1 miejsce w konkursie Fotofinder Academy w Londynie (czerwiec 2022).Jestem autorem wielu publikacji naukowych w dziedzinie dermatologii i wenerologii, również w czasopismach z Impact Factor, a także Stypendystą Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w konkursie „Zagraniczny Staż Kliniczny”. W październiku i listopadzie 2022 roku odbyłam staż naukowo-kliniczny w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach pod okiem Prezesa Międzynarodowego Towarzystwa Dermatoskopii, prof. Aimiliosa Lallasa. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas konferencji oraz kursów w kraju i za granicą.

Katarzyna Korecka