Usuwanie zmian skórnych – usuwanie znamion, kurzajek i brodawek Poznań

Zastosowanie metody chirurgicznego lub laserowego usuwania zmian skórnych jest zależne od oczekiwań pacjenta, przeciwwskazań, typu zmiany oraz jej umiejscowienia. 

Laserowe usuwanie zmian skórnych m.in:

 • laserowe usuwanie włókniaków,
 • laserowe usuwanie kurzajek,
 • laserowe usuwanie  pieprzyków,
 • laserowe usuwanie brodawek łojotokowych,
 • laserowe usuwanie  kłykcin kończystych.

Najczęściej nie wymaga ono znieczulenia miejscowego. Przy tej metodzie można pozyskać materiał do badania histopatologicznego, jednak zalecane jest, aby laserem usuwać zmiany tylko wtedy, gdy nie ma podejrzenia o złośliwy charakter zmiany, ponieważ tkanka poddawana zabiegowi ulega termicznemu uszkodzeniu. Zabieg przebiega prawie bezboleśnie i bezkrwawo.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Stosowane najczęściej przypadku niepokoju onkologicznego lub w celach estetycznych. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Jedynym dyskomfortem jest iniekcja znieczulenia miejscowego, którą niekiedy pacjenci porównują do ugryzienia komara. W celach profilaktyki nowotworowej każdą zmianę nasz zespół wspólnie analizuje wraz z wynikami badania histopatologicznego.

W zależności od miejsca, z którego usuwana jest zmiana – ranę należy zabezpieczyć opatrunkiem na okres około 7-10 dni (zmiana 1-2 razy dziennie), chyba że chirurg zaleci inaczej.

W przypadku znamion skórnych decyzja o ich usunięciu zostaje podjęta po przeprowadzeniu videodermatoskopowego badania znamion.

Kriochirurgia

Kriochirurgia to skuteczna i bezpieczna metoda usuwania (wymrażania) zmian skórnych polegająca na kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki poprzez jej zamrożenie. Możliwa do wykonania zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Usuwane tą metodą są:

 • brodawki wirusowe rąk, stóp (tzw. kurzajki)
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki płaskie wirusowe

Zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego Lasera CO2 klasy Premium – NeoSkin

Laser NeoSkin jest idealnym narzędziem do przeprowadzania całego szeregu zabiegów z zakresu chirurgi, dermatologii czy medycyny estetycznej (m.in. regeneracyjne zabiegi frakcyjne na twarz i dekolt, zabiegi redukcji zmarszczek i bruzd, zabiegi redukcji blizn i rozstępów, zabiegi usuwania zmian skórnych i inne). W przeciwieństwie do większości innych laserów, które zazwyczaj są monotematyczne, laser NeoSkin daje najszerszy wachlarz możliwych do wykonania zabiegów.

Laser NeoSkin jest jednym z najbardziej efektywnych laserów CO2 na rynku, który powoduje istotne zmniejszenie strefy uszkodzeń termicznych w tkankach sąsiednich, poprzez skrócenie czasu trwania impulsu. Cecha ta jest szczególnie istotna przy zabiegach frakcyjnych z zakresu medycyny estetycznej dając dużą efektywność zabiegów i zmniejszając czas rekonwalescencji do niezbędnego minimum.

Laser NeoSkin zapewnia szeroki wachlarz możliwych zabiegów medycyny estetycznej:

 • Laserowa redukcja blizn (potrądzikowych, atroficznych, pooperacyjnych, pooparzeniowych)
 • Laserowa redukcja zmarszczek i bruzd – wygładzanie i odmładzanie powierzchni skóry
 • Fotostarzenie: Laserowe zabiegi na przebarwienia i drobne zmarszczki – Rewitalizacja skóry
 • Laserowe zamykanie rozszerzonych porów
 • Fractional Skin Resurfacing – Laserowa poprawa gęstości skóry poprzez poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III (Remodelowanie kolagenu)
 • Laserowe leczenie rozstępów, wiotkości skóry i brzucha po porodzie
 • Laserowe usuwanie przebarwień (melasma i inne dyschromie)

Konsultacja chirurgiczna, kwalifikacja do operacji

W trakcie wizyty chirurg przeprowadza wywiad, informuje pacjenta o ewentualnej konieczności przeprowadzenia badań dodatkowych, proponuje sposób i plan leczenia, opowiada jak przygotować się do zabiegu oraz w jaki sposób zabieg będzie przeprowadzony. Chirurg przekazuje też informacje jak będzie przebiegać rekonwalescencja.

Plastyka wału paznokciowego

W zaawansowanych stadiach wrastania, gdy powstanie już ziarnina zapalna, a przerośnięty wał paznokciowy uwięzi paznokieć jedynym słusznym rozwiązaniem problemu jest precyzyjny zabieg chirurgiczny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.  Po zabiegu zaleca się, aby przez okres około 7 dni pacjent ograniczył chodzenie. Należy codziennie zmieniać opatrunek (1-2 razy dziennie) przez 7 dni.

Cennik

Wizyta konsultacyjna chirurgiczna 200 PLN
Chirurgiczne lub laserowe usunięcie 1-2 zmian skórnych (brodawek i włókniaków) 350 PLN
Chirurgiczne lub laserowe usunięcie 3-4 zmian skórnych (brodawek i włókniaków) 500 PLN
Chirurgiczne lub laserowe usunięcie >4 zmian skórnych (brodawek i włókniaków) od 500 PLN
Kriochirurgia brodawek wirusowych (w zależności od ilości i wielkości brodawek) Wizyta+Zabieg 200-400 PLN
Chirurgiczne usunięcie jednego znamienia BARWNIKOWEGO 350 PLN
Badanie histopatologiczne 50 PLN
Chirurgiczne usunięcie 2 lub 3 znamion BARWNIKOWYCH 600 PLN
Badanie histopatologiczne 50 PLN
Wizyta kontrolna + usunięcie szwów 150 PLN
Wizyta Konsultacyjna z usg Doppler (np. jako przygotowanie do skleroterapii) 270 PLN
Usuwanie wrastających paznokci 500 PLN
Skleroterapia żylaków (cena za 1 amp.) 300 PLN
Medycyna Estetyczna - cennik i oferta w zakładce Medycyna Estetyczna -