Usuwanie zmian skórnych – usuwanie znamion, kurzajek i brodawek Poznań

Zastosowanie metody chirurgicznego lub laserowego usuwania zmian skórnych jest zależne od oczekiwań pacjenta, przeciwwskazań, typu zmiany oraz jej umiejscowienia. 

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Usuwanie laserowe zalecane jest w przypadku:

 • włókniaków,
 • kurzajek,
 • pieprzyków,
 • brodawek łojotokowych,
 • kłykcin kończystych.

Najczęściej nie wymaga ono znieczulenia miejscowego. Przy tej metodzie można pozyskać materiał do badania histopatologicznego, jednak zalecane jest, aby laserem usuwać zmiany tylko wtedy, gdy nie ma podejrzenia o złośliwy charakter zmiany, ponieważ tkanka poddawana zabiegowi ulega termicznemu uszkodzeniu. Zabieg przebiega prawie bezboleśnie i bezkrwawo.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Stosowane najczęściej przypadku niepokoju onkologicznego lub w celach estetycznych. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Jedynym dyskomfortem jest iniekcja znieczulenia miejscowego, którą niekiedy pacjenci porównują do ugryzienia komara. W celach profilaktyki nowotworowej każdą zmianę nasz zespół wspólnie analizuje wraz z wynikami badania histopatologicznego.

W zależności od miejsca, z którego usuwana jest zmiana – ranę należy zabezpieczyć opatrunkiem na okres około 7-10 dni (zmiana 1-2 razy dziennie), chyba że chirurg zaleci inaczej.

W przypadku znamion skórnych decyzja o ich usunięciu zostaje podjęta po przeprowadzeniu videodermatoskopowego badania znamion.

Kriochirurgia

Kriochirurgia to skuteczna i bezpieczna metoda usuwania (wymrażania) zmian skórnych polegająca na kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki poprzez jej zamrożenie. Możliwa do wykonania zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Usuwane tą metodą są:

 • brodawki wirusowe rąk, stóp (tzw. kurzajki)
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki płaskie wirusowe

Zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego Lasera CO2 klasy Premium – NeoSkin

Laser NeoSkin jest idealnym narzędziem do przeprowadzania całego szeregu zabiegów z zakresu chirurgi, dermatologii czy medycyny estetycznej (m.in. regeneracyjne zabiegi frakcyjne na twarz i dekolt, zabiegi redukcji zmarszczek i bruzd, zabiegi redukcji blizn i rozstępów, zabiegi usuwania zmian skórnych i inne). W przeciwieństwie do większości innych laserów, które zazwyczaj są monotematyczne, laser NeoSkin daje najszerszy wachlarz możliwych do wykonania zabiegów.

Laser NeoSkin jest jednym z najbardziej efektywnych laserów CO2 na rynku, który powoduje istotne zmniejszenie strefy uszkodzeń termicznych w tkankach sąsiednich, poprzez skrócenie czasu trwania impulsu. Cecha ta jest szczególnie istotna przy zabiegach frakcyjnych z zakresu medycyny estetycznej dając dużą efektywność zabiegów i zmniejszając czas rekonwalescencji do niezbędnego minimum.

Laser NeoSkin zapewnia szeroki wachlarz możliwych zabiegów medycyny estetycznej:

 • Laserowa redukcja blizn (potrądzikowych, atroficznych, pooperacyjnych, pooparzeniowych)
 • Laserowa redukcja zmarszczek i bruzd – wygładzanie i odmładzanie powierzchni skóry
 • Fotostarzenie: Laserowe zabiegi na przebarwienia i drobne zmarszczki – Rewitalizacja skóry
 • Laserowe zamykanie rozszerzonych porów
 • Fractional Skin Resurfacing – Laserowa poprawa gęstości skóry poprzez poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III (Remodelowanie kolagenu)
 • Laserowe leczenie rozstępów, wiotkości skóry i brzucha po porodzie
 • Laserowe usuwanie przebarwień (melasma i inne dyschromie)

Konsultacja chirurgiczna, kwalifikacja do operacji

W trakcie wizyty chirurg przeprowadza wywiad, informuje pacjenta o ewentualnej konieczności przeprowadzenia badań dodatkowych, proponuje sposób i plan leczenia, opowiada jak przygotować się do zabiegu oraz w jaki sposób zabieg będzie przeprowadzony. Chirurg przekazuje też informacje jak będzie przebiegać rekonwalescencja.

Plastyka wału paznokciowego

W zaawansowanych stadiach wrastania, gdy powstanie już ziarnina zapalna, a przerośnięty wał paznokciowy uwięzi paznokieć jedynym słusznym rozwiązaniem problemu jest precyzyjny zabieg chirurgiczny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.  Po zabiegu zaleca się, aby przez okres około 7 dni pacjent ograniczył chodzenie. Należy codziennie zmieniać opatrunek (1-2 razy dziennie) przez 7 dni.

Cennik

Wizyta konsultacyjna chirurgiczna 200 PLN
Chirurgiczne lub laserowe usunięcie 1-2 zmian skórnych (brodawek i włókniaków) 350 PLN
Chirurgiczne lub laserowe usunięcie 3-4 zmian skórnych (brodawek i włókniaków) 500 PLN
Chirurgiczne lub laserowe usunięcie >4 zmian skórnych (brodawek i włókniaków) od 500 PLN
Kriochirurgia brodawek wirusowych (w zależności od ilości i wielkości brodawek) Wizyta+Zabieg 200-400 PLN
Chirurgiczne usunięcie jednego znamienia BARWNIKOWEGO 350 PLN
Badanie histopatologiczne 50 PLN
Chirurgiczne usunięcie 2 lub 3 znamion BARWNIKOWYCH 600 PLN
Badanie histopatologiczne 50 PLN
Wizyta kontrolna + usunięcie szwów 150 PLN
Wizyta Konsultacyjna z usg Doppler (np. jako przygotowanie do skleroterapii) 270 PLN
Usuwanie wrastających paznokci 500 PLN
Skleroterapia żylaków (cena za 1 amp.) 300 PLN
Medycyna Estetyczna - cennik i oferta w zakładce Medycyna Estetyczna -