W Poznańskim Centrum Diagnostyki Znamion wykonujemy badanie wideodermatoskopowe. Jest to bezbolesne i nieinwazyjne badanie znamion, które pozwala na wczesne wykrycie czerniaka złośliwego. Badanie znamion barwnikowych polega na oglądaniu ich za pomocą kamery obrazującej zmiany skórne w powiększeniu. Stosowanie zaawansowanej technologii umożliwia naszym lekarzom onkologom i dermatologom prowadzenie fotodokumentacji i precyzyjną analizę poszczególnych zmian barwnikowych skóry.

Profesjonalizm i nowoczesne rozwiązania technologiczne

W naszym Centrum Medycznym Zwierzyniecka w Poznaniu badanie wideodermatoskopowe przeprowadzane jest w odpowiednio przygotowanej Pracowni Diagnostyki Znamion za pomocą nowoczesnego wideodermatoskopu FotoFinder Mole Analyzer Pro.

System ekspercki Mole Analyzer Pro pozwala na analizę każdego oddzielnego znamienia lub na równoległą analizę dwóch zdjęć ze znamieniem, wykonanych w pewnym odstępie czasowym. Zatem możliwość nakładania zdjęć pozwala na demonstracje zmian zachodzących w znamieniu. Urządzenie wyposażone jest w kamerę Medicam 1000 HD zaopatrzoną w diody LED i w zoom optyczny. Technologia ta pozwala na oglądanie znamion w rozdzielczości Full HD, bez utraty jakości po powiększeniu obrazu ( powiększenie x 140 )

Jak wygląda badanie znamion w Centrum Medycznym w Poznaniu?

W trakcie badania lekarz przykłada do zmiany skórnej kamerę, co umożliwia dokładną analizę obrazu wyświetlonego na ekranie komputera oraz na osobnym ekranie dla pacjenta. Oceniany jest kształt, barwa, wielkość, średnica i struktura znamienia.

Pacjent otrzymuje pełen wydruk diagnozy znamion wraz ze szczegółowym opisem. Niekiedy konieczne okazuje się usunięcie znamienia. Po badaniu lekarz przekaże pacjentowi zalecenia dalszego postępowania w celu konsekwentnej profilaktyki bądź leczenia.

Czas trwania badania znamion

Czas potrzebny na przeprowadzenie badania znamion zależy od ilości znamion. Zajmuje średnio ok. 30 minut. W przypadku obecności bardzo licznych znamion (>10) ok. 45 min.
Diagnostyka pojedynczych zmian (1- 3) – 20-30 minut.

Kto powinien zgłosić się na badanie znamion?

Dermatolodzy zalecają badanie znamion każdej osobie. Powinno wykonywać się je profilaktycznie raz w roku. Pozwala to na szybkie wdrożenie leczenia w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Niektóre osoby powinny poddawać się badaniu znamion częściej. Sugeruje się to pacjentom znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju czerniaka skóry, czyli osobom posiadającym piegi i znamiona o dużym rozmiarze, nieregularnym kształcie czy niejednolitym kolorze. Czynnikiem ryzyka jest również wystąpienie nowotworu skóry w rodzinie, a także częste wystawianie skóry na silne promieniowanie słoneczne.

Cennik

dr Magdalena Zajkowska ( Dermatolog, Wenerolog ) -
BADANIE WIDEODERMATOSKOPOWE wraz z konsultacją Dermatologiczną- komputerowa ocena znamion FotoFinder Mole Analyzer ( szczegółowy opis wraz z wydrukiem znamion) 300 PLN
dr n. med. Paweł Pietkiewicz ( Dermatolog, Wenerolog ) -
BADANIE WIDEODERMATOSKOPOWE wraz z konsultacją Dermatologiczną- komputerowa pełna ocena znamion FotoFinder Mole Analyzer ( szczegółowy opis wraz z wydrukiem znamion) 470 PLN
dr Anna Kopczyńska ( Onkolog ) -
BADANIE WIDEODERMATOSKOPOWE wraz z konsultacją Onkologiczną - komputerowa ocena znamion FotoFinder Mole Analyzer ( szczegółowy opis wraz z wydrukiem znamion) 300 PLN
dr Alina Kubisiak-Michalska ( Dermatolog, Wenerolog ) -
BADANIE WIDEODERMATOSKOPOWE wraz z konsultacją Dermatologiczną - komputerowa ocena znamion FotoFinder Mole Analyzer ( szczegółowy opis wraz z wydrukiem znamion) 300 PLN