Menu Zamknij

Fakty i mity o ginekologii estetycznej

Ciało kobiety jest narażone na wiele nieuniknionych zdarzeń takich jak porody, starzenie się, wypadki czy menopauza. Aby walczyć ze skutkami ubocznymi tych wszystkich życiowych prób, warto skorzystać z ginekologi estetycznej, która ma na celu usprawnić funkcjonowanie narządów płciowych oraz poprawić wygląd okolic intymnych. Te mało inwazyjne zabiegi, mają pomóc kobietom cierpiącym na wysiłkowe nietrzymanie moczu czy nadmierne zwiotczenie skóry krocza. Ginekologia estetyczna jest również wskazana przy wszelkich poporodowych zmianach pochwowych, ale także przy menopauzalnych przekształceniach okolic intymnych. Mimo, że ta dziedzina lekarska ma tak wiele zastosowań, to wciąż jest rzadko poruszanym tematem, a na jej temat krąży wiele fałszywych informacji.

Zabiegi ginekologii estetycznej to powód do wstydu – MIT

Zabiegi estetyczne nigdy nie są powodem do wstydu, bez względu na przyczynę. Mają one na celu poprawiać komfort życia i sprawić, że obecne dolegliwości intymne znikną. W związku z tym, każdy ma prawo kierować się swoimi potrzebami i robić to co uważa za słuszne, aby się uszczęśliwić. I mimo, że rozmowy o seksie i narządach płciowych są w wielu miejscach wciąż tematem tabu to warto przełamać zakłopotanie i jeśli czujecie taką potrzebę skonsultować się z lekarzem.

Sprawmy, aby zabiegi ginekologii estetycznej stały się normalnością. Walczmy ze swoimi kompleksami i budujmy poczucie własnej wartości.

Ginekologia estetyczna charakteryzuje się wysoką skutecznością – FAKT

Medycyna estetyczna oferuje szereg różnorodnych kuracji, a efekty ich zastosowania są widoczne bardzo szybko. Na likwidację mankamentów, które utrudniają funkcjonowanie przez wiele lat, czasem wystarczy tylko jeden zabieg. Gdy problem jest poważniejszy, potrzeba więcej sesji na pozbycie się dolegliwości, co skutkuje dłuższym okresem oczekiwania na upragnione efekty. Mimo to warto czekać na rezultaty, bo zabiegi te podnoszą komfort życia.

Krótki okres rekonwalescencji trwa bardzo krótko – FAKT

Zabiegi ginekologii estetycznej są coraz bardziej efektywne i dzięki nowoczesnym rozwiązaniom są one przeprowadzane przy pomoy lasera. Dzięki zastosowaniu tej techniki okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Może trwać on nawet od 7 do 10 dni. Po tym okresie dozwolony jest powrót do współżycia.

Zabiegi ginekologii estetycznej są niebezpieczne – MIT

Nowatorskie rozwiązania sprawiają, że zabiegi ginekologii estetycznej stają się bezpieczniejszą i mniej inwazyjną alternatywą dla operacji chirurgicznej. Wykorzystywany przy tego typu zabiegach laser najnowszej generacji, zapewnia wysoką jakość i niezawodność. Wszelkie procedury przeprowadzane są w gabinetach ginekologicznych, bez konieczności znieczulenia.

Jakość życia codziennego po zabiegu poprawia się – FAKT

Problemy powiązane z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządów płciowych czy ich nieodpowiednim wyglądem wpisują się w życie kobiet i są czymś powszechnym. Dlatego też warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, aby codzienne utrudnienia się skończyły. Niezawodne działania laserowe sprawią, że jakość życia diametralnie się podnosi. Kobiety chwalą ginekologię estetyczną za poprawę wyglądu i funkcjonowania okolic intymnych, lepszą elastyczność i nawilżenie pochwy, zniwelowanie problemu nietrzymania moczy czy większą satysfakcję seksualną.

Młode kobiety nie korzystają z zabiegów ginekologii estetycznej – MIT

Z zabiegów ginekologii estetycznej korzystają kobiety w każdym wieku. Nie trzeba być starszą osobą, aby mieć problemy w okolicach strefy intymnej. Dolegliwości zdrowotne takie jak nietrzymanie moczu, luźna pochwa czy po prostu niezadowolenia z pożycia seksualnego spotykają także młode kobiety.

Po więcej szczegółów w tym temacie, zapraszamy na naszą stronę: https://cmzwierzyniecka.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna/