Menu Zamknij

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który polega na dostarczeniu podskórnie substancji leczniczych. Skutkuje to poprawą jakości warstw skórnych. Pod wpływem mikronakłuć skóra staje się nawilżona, odżywiona i zregenerowana. Zabieg najczęściej stosowany jest w okolicach twarzy, dekoltu oraz na partiach ciała dotkniętych cellulitem. Poniżej dowiecie się na czym polega mezoterapia igłowa oraz jakie efekty i przeciwwskazania się z nią wiążą.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej wystrzykiwana jest odpowiednia substancja witaminowa (kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i mikroelementy) bądź substancja czynna (np. z alg czy zielonej herbaty) dostosowana do potrzeb leczenia każdego przypadku. Lekarz wprowadza cenny preparat za pomocą mikroskopijnej igły na głębokość około 2-3 milimetrów w odstępach od 5 do 10 milimetrów. Aby zredukować dyskomfort odczuwalny podczas zabiegu, pacjenci mogą otrzymać znieczulenie. Przed zabiegiem zalecana jest konsultacja z wyspecjalizowaną osobą, by uniknąć efektów niepożądanych np. obrzęków i reakcji alergicznych. Oprócz tych bardziej niebezpiecznych trudności po zabiegowych, mogą występować także  zaczerwienia, sińce czy krwiaki. Na szczęście tego typu skutki uboczne są  powszechne i szybko powinny ustąpić.

Warto pamiętać, że zabiegi mezoterapii igłowej należy wykonywać w gabinetach medycyny estetycznej pod okiem lekarza.

Efekty mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa jest jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. W wyniku mikronakłuwania skóra staje jędrniejsza i bardziej elastyczna, a wszelkie zmarszczki zostają zredukowane. W dodatku następuje zniwelowanie cellulitu, rozstępów oraz dochodzi do ograniczenia wydzielania sebum. Kolejnym pozytywnym efektem zabiegu jest złagodzenie problemu łysienia jak i zmniejszenie wypadania włosów. Warto wspomnieć, że skóra uzupełniania jest w niedobory witamin, co wspomaga produkcje włókien kolagenowych. W efekcie skóra staje się odmłodzona, a jej wygląd zyskuje na jakości.

Sprawdź nas na: https://cmzwierzyniecka.pl/

Aby podtrzymać efekty zabiegu należy powtarzać go co 1-4 tygodnie średnio od 3 do 6 razy.

Przeciwwskazania mezoterapii igłowej.

Pomimo, że mezoterapia igłowa idealnie sprawdza się jako zabieg nawilżająco – regeneracyjny to nie jest ona zalecana wszystkim. Jeśli ktoś walczy z narastającymi problemami skórnymi takimi jak pojawiające się zmarszczki, cellulit czy innymi związanymi z wypadaniem włosów to jest to zabieg dla niego. Jednakże nie zaleca się mezoterapii igłowej kobietom w okresie ciąży oraz w trakcie karmienia. Co więcej, zabieg nie powinien być stosowany u osób chorych na cukrzycę, nowotwory, ze stanami zapalnymi czy infekcjami skórnymi oraz opryszczką. Jeśli osoba przyjmuje leki przeciwkrzepliwe to nie powinna się ona decydować na nakłuwanie skóry. Zabronione jest także korzystanie z mezoterapii przy uczuleniach na składniki obecne we wstrzykiwanym preparacie.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z mezoterapii igłowej, skontaktuj się z nami, a my rozwiejemy Twoje wszystkie wątpliwości: https://cmzwierzyniecka.pl/