Menu Zamknij

Nowość na rynku – Wideodermatoskop FotoFinder ATBM MASTER

Nasze centrum medyczne może pochwalić się nową zdobyczą, którą jest Wideodermatoskop FotoFinder ABTM MASTER. Od początku swojej działalności wyróżniamy się holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta stawiającym na najnowocześniejszy rozwój medycyny i technologii, które łączymy ze swoją pasją i wieloletnim doświadczeniem.

Przeciętnie pacjent posiada na swojej skórze około 20 zmian barwnikowych, które mogą znajdować się w różnych częściach ciała. Niektóre z nich lokalizują się na tułowiu, podeszwach, a nawet w miejscach intymnych. W związku ze zróżnicowaną lokalizacją, która często jest niedostępna gołym okiem, a także ograniczeniem w przypadku samokontroli takich zmian ważne jest, aby regularnie poddawać się badaniom skóry w celu zminimalizowania potencjalnych zagrożeń zdrowotnych.

Czym więc jest wideodermoskopia?

Wideodermoskopia jest diagnostyką zmian barwnikowych skóry, ale także włosów i paznokci. Umożliwia wykrycie zmian na skórze i wczesne rozpoznanie nowotworów skóry, w tym czerniaka w jego najwcześniejszym stadium. Wideodermatoskop umożliwia prowadzenie fotodokumentacji zmian skórnych pacjenta i porównanie ich zmian podczas kolejnych wizyt kontrolnych. Zalecane jest, aby poddawać się badaniu raz do roku.

Wideodermoskopia jest prostym badaniem, które cechuje wysoki poziom zaawansowania technologicznego i jest bardziej innowacyjne niż klasyczne badanie demoskopii.

Nowość

Posiadany przez nas wideodermatoskop posiada kamerę Medicam 1000s, która daje szczegółowy obraz struktury zmian, a najwyższa jakość zdjęć PolFlash XE pozwala otrzymać spolaryzowane zdjęcia ciała. Urządzenie posiada możliwość stworzenia mozaiki zmian, która typuje podejrzane zmiany skórne. Natomiast sztuczna inteligencja, w którą wyposażony jest wideodermatoskop pozwala natychmiastowo wyróżnić zagrażające zmiany.

Korzyści badania wideodermatoskopem

Wśród zalet przeprowadzenia badania wideodermatoskopem kopia możemy wyróżnić:

– pozyskanie informacji na temat stanu zdrowia naszej skóry,

– urządzenie pozwala stworzyć mapę skóry,

– umożliwia efektywne leczenie zmian nowotworowych nawet w późnym stadium i wykrycie ich w bardzo wczesnym.

Jak wygląda badanie wideodermatoskopem?

W przypadku badania wideodermatoskopem lekarz wykorzystuje kamerę, którą przykłada do fragmentu skóry pacjenta, w celu wykonania mapy zmian i znamion skórnych. Urządzenie pozwala nie tylko obejrzeć fragment skóry w powiększeniu, ale również przeanalizować pozyskany obraz na komputerze. Samo badanie trwa około 3 minuty. Badanie jest nieinwazyjne, bezpieczne oraz bezbolesne. Kolejną zaletą badania jest to, że lekarz może przechowywać obraz na komputerze, a zdjęcie wyświetlane jest na monitorze w wysokiej rozdzielczości. Przechowywanie zdjęć w systemie zapewnia możliwość skomplementowania wieloletniej historii zdrowia skóry pacjenta.

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę: https://cmzwierzyniecka.pl/nowosci/.