Słyszałaś o trichoskopii?

Trichoskopia (trychoskopia) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki i leczenia dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosami. Badanie opiera się na technice dermoskopii lub wideodermatoskopii wykonywane przez lekarza Dermatologa. Podczas badania dermatolog ocenia stan łodyg włosów, ujść mieszków włosowych i skóry głowy. Badanie jest bezbolesne.

Przebieg trichoskopii

Do badania używa wideodermatoskopu (specjalnej kamery) i przykłada go do głowy pacjenta. Dzięki temu uzyskujemy przybliżenie, – nawet 70-krotne – które pozwala przeanalizować dokładnie zarówno włosy, jak i skórę głowy. Podczas badania lekarz sprawdza trzy obszary: część skroniową, potyliczną oraz czołową.

Jak się przygotować?

Badanie można wykonać po 2 tygodniach od wszelkich zabiegów fryzjerskich. Jest ono bezinwazyjne, więc można wykonywać je w każdym wieku, również w ciąży. Na włosy nie należy tego dnia stosować żadnych preparatów i lakierów.

Dla kogo jest badanie?

Badanie przeznaczone jest głównie dla osób, którym nadmiernie wypadają włosy (ponad 100 włosów dziennie), przerzedzają się lub są niezwykle łamliwe. Zaleca się je także osobom, które borykają się np. z łysieniem plackowatym lub zmianami w obrębie skóry głowy. W oparciu o wyniki badania, lekarz może zaproponować leczenie, dzięki któremu można odnieść niesamowite efekty, ze względu na oddziaływanie na poziomie skóry właściwej i mieszków włosowych.

Dodaj komentarz